onaneerimisest 26.01.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere! sooviksin küsida nõu teie käest. olen mõnikord öösiti selle peale üles ärganud, et minu mees onaneerib magades, mõnikord isegi mitmeid kordi öö jooksul. hommikul ei tea tema ise sellest midagi ja arvab, et mina kujutan endale midagi ette. mõnikord enne magama minekut kui soovin temaga seksida, siis tema ei taha, aga samas öösel hakkab ennast rahuldama. üritan küll võtta vabalt, aga mind siiski häirib see, ei saa hästi magadagi. mida peaksin mõtlema ja kuidas käituma, kas oskate nõu anda? minul on tunne nagu ta ei tahaks mind või nagu oleks mind kõrvale jäetud vms.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Jah, masturbeerimine öösiti magades mõlemal soolel juhtub (rohkem muidugi lasteeas). See ei ole mingi patoloogia ja perversust, eriti kui ammu ei toimu regulaarsed seksuaal vahekorrad. Soovitan teile mõlemale pöörduda seksuoloogi juurde konsultatsiooniks. Vladimir