seksuaalsus 10.03.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Mul on suur mure. Nimelt olen juba neli aastat koos ühe inimesega ja seksuaalsuhe on pärsitud. Ei saa orgasmi ja oleme harva vahekorras, ja see lõpeb ruttu, ilma et minule midagi annaks või siis mees teeb hästi kiirest. Oleme rääkinud, aga miski ei aita. Mees ei taha eriti, kas on ta haige või väsinud vms. Kui me probleemist räägime, siis soovitab võtta armukese, et suhe püsiks ja lapsed saaks üles kasvatatud. Minul endal varem sellist probleemi pole olnud, suutsin partneri alati sütitada. kahjuks olid nood rohkem sellised easy seksuaalsuhted, kus ma ise ei tundnud, et mind armastatakse (v.a. kõige esimene suhe, kus alguses olid ka kirg ja armastus teiselt pootl).. Nüüd taheti mind nagu inimest, kuid mina ei suuda tunda erutust. Samas, on harva olnud kordi, kus ma süttin ja see on jälle olnud väga hea. Muret teeb mulle ka mu eelmine boyfriend. Temaga oli mul kõige parem olla voodis, ja ma armastasin teda, kuid suhte lõpetasin tema kõrvalsuhete pärast. Nüüdki vahepeal, kui teda näen, tunnen seksuaalset erutust, ja tahaksin (mõttes) temaga magada. Ja samal ajal justkui süttiks minu meeski. Kui aga otsustan olla korralik ja temast mitte midagi kuulda ega teda näha, siis kaob ka minu mehe kirg minu vastu. ei oska enam ise seda probleemi lahendada, tahaks aga regulaarset seksuaalelu.
Naine, 32a

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Tundub et probleem on seotud mõlema paarisuhtes oleva poolega.
Võimalik, et Teie endine suhe pole lõpetatud ja seetõttu pole Te ka psühholoogilises mõttes oma praeguse partneri kõrval. Alateadlikult tunneb seda ka teine pool, kes vastavalt olukorrale kohaneb. Jõudke endas selgusel, mida tegelikult tahate.
Mehel soovitan tervise teemadel rääkida meestearstiga (Tartus dr. Punab).
Edasi soovitan paarinõustamist.
Tervitades L.Haldre