valulik suguühe 24.01.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere lgp. Dr. Haldre
Olen 29 aastane naisterahvas, elan koos oma elukaaslasega ja meil on aastane tütar!!! Kusagil aasta või rohkem tagasi hakkasid esimesed sümptomid, kui nii võib öelda, suguelu elamine hakkas muutuma valusaks, algul peenise tuppe viimisel oli selline kibe tunne, nüüdseks juba töiesti valus, libesti ei aita, selline tunne on nagu kõrvetab jubedalt...ma ei saa aru mis toimub...minu günekoloog väidab, et anatoomiliselt on kõik ok...aga ei ole ju...kas ma olen tõesti muutunud juba suguvõimetuks?
Palun andke nõu, mida teha või kuhu pöörduda, sest arvan, et olen liiga noor, et suguelust loobuda!!!
Ette tänades P

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere P.
Valuliku suguelu põhjused võivad olla erinevad - nii psühholoogilist kui ka füsioloogilist laadi.
Mõnikord nõustuvad naised vastumeelse sugueluga. Sellega kaasneb vähene erutuvus, mis põhjustab valu. Valu kogemisena tekib omakorda hirm, mis soodutab uuesti vähest erutuvust ja uut valu kogemust järgmisel korral. Pikka aega kestnud taoline ring võib aga kinnistuda.
Teiste põhjustena tulevad veel arvesse kusetrakti põletikud, oksalaatide üleküllus uriinis, tupe seenpõletikud, hormonaalsed muutused, mõningad ravimid, üldhaigused jne.
Erinevad põhjused võivad olla ka kombineeritult.
Soovitan konsulteerida veel mõne naistearstiga. Tallinnas soovitan Kai Haldret (Seksuaaltervise Kliinik), Tartus dr. Karrot.
Ravi oleneb põhjustest. Mõnikord on vaja teha nii üld kui ka lokaalset ravi ning kombineerida see seksuaalteraapiaga.
Julgustan abi otsimist!
Tervitan Lemme Haldre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Intiimsuhted pärast sünnitust

Tere!
Mul on mure seoses sünnitusjärgse sugueluga. Olen 22-aastane abielunaine, 4 kuud tagasi sünnitasin ja kuigi olen füüsiliselt sünnitusest taastunud (õmblused sünnitusteedes paranenud ja günekoloogiliselt ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
4 kuud peale sünnitust on väga lühikene taastumise aeg. Sellel perioodil toimuvad naise organismis veel suured muutused (nii hormonaalsed kui ka psühholoogilised).
Te ei kirjuta sellest, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi