laste ja noorukite seksuaalse arengu küsimused 23.04.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.Avastasin,et minu 8 aastane poeg onaneerib.Mida teha,kas tulla teie juurde konsultatsioonile???

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Laste masturbeerimine kuulub ealise arengu hulka. Mingi kõrvalekalle see pole. Seda teevad paljud lapsed.
Iseasi, kui ta teeb seda avalikult teiste nähes, on seotud mingite teiste agressiivsete tegevusetga, teeb seda teiste lastega jne.
Ühesõnaga, kui teeb muret, võite tulla ilma lapseta ja rääkida. Otselt aga mingit kõrvalekalalet siin pole.
Lemme Haldre