seksuaalne erutavus 30.11.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 21aastane naine ja probleem on järgmine : oma partneriga vahekorras olles ei tunne ma mingit seksuaalset naudingut. See nagu oleks või ei oleks - vahet pole.
Muidu koos olles või eelmängu ajal olen küll erutatud ja see erutus kestab, aga see seksuaalsus ei tekita minus head sensatsiooni allpool puusi. Arvan, et päris võimetu orgasmi saama ma ka ei ole, sest olen paaril korral une pealt orgasmi saanud, samas aga mitte partneriga. MEil on temaga hea seksuaalne klapp ja asi ei ole selles, et ma teda ei ihaldaks.
Doktor, mida te asjast arvate?

Lugupidamisega,
Tiina

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Vabandage vaikuse eest - olin ärasõitnud. See et une pealt orgasmi saaite kindlasti naitab, et olete orgasmi võimeline. Reeglina soovitakse õpida saada orgasmi iseseisvalt - masturbeerimiseks, ja hiljemalt, kui see oskus (tunne) on juba kindel, proovida teha samamodi oma partneeriga koos. Või mastubeerida tema käsi abil. Kõik see ei ole lihtne, aga reaalselt saavutatud. Selle kohta väga palju materjalid internetist. Võite pöörduda naisseksuoloogi juurde, soovitan Ester Väljaots,a Tallinast, tel. 52 82 315 , tema räägib detaalsemalt. Soovin edu, Vladimir