invaliidi seksuaalsus 07.10.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Minul, kui emal, on mure oma invaliidist (22.a.vana) poja pärast. Kuna ta on sügava puudega, siis sellest tulenevalt ei saa ta kunagi endale seks.partnerit ,aga vastavad organid töötavad vastavalt eale. Pea-aegu igal ööl toimub iseeneslik seemnepurse, millega kaasneb muidugi iga hommikune hooldus.Seega küsimus: Kas on olemas mingeid võimalusi-vahendeid seks.tungi vähendamiseks?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. See on raske küsimus. Niisugused vahendeid olemas, aga nende kasutamine ei ole nii lihtne, see võib kutsuda hiljem teised probleemid. Parem kui teie tulete meie kliinikuse vastuvõtule, esimeseks kas või üksi, konsultatsiooniks. Aga selge see et teie pojal ei ole migi patoloogiaat - see tõiesti vastab eale. Mina soovitan pöörduda minu kollegi juurde - dr.Poolamets"a Olev, temal on rohkem kogemusi puudega inimesega. Vladimir