valulik suguühe 17.07.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.
Mure selline,olen mehega abielus ca 9 aastat,seks klappis vägagi hästi,siis sündis esimene laps keisri lõikega ja vahekorrad jäid harvemaks,kuna suguti sisenemisel oli väga valus,teine laps sündis 5 aastat hiljem ka keisriga ja nüüd on nii,et paljas mõtlemine sellele ajab hirmu nahka.Olen rääkinud oma günekoloogile ka ,aga ta soovitus oli,et proovige teisi asendeid,tegime nii,aga abi ei midagi,kus juures ma hoolin oma mehest väga,et see ei ole minu jaoks lihtsalt kohustus.
Olen lugenud,et kui on keisri sünnitused,et pärast,kui emakas kinni kasvab,tekkib liigliha,mis võibki selle valu esile kutsuda-kas vastab tõele?
Ma väga loodan,et te oskate mulle nõu anda,mida teha või kelle poole pöörduda. Olen 35 aastane.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Positiivne Teie kirjas on see, et Teie suhete aluseks on hooliv paarisuhe. Arvan, et vajate esiteks sellise günekoloogi konsultatsiooni, kes on rohkem tegelenud just seksuaalsuse temaatikaga. Peale sellist konsultatsiooni on võimalik otsustada, kas probleem on rohkem psühooloogilist laadi (vahel tekib peale kogetud valu hirm, mis hiljem võimendub). Seksuaalteraapias on võimalik õppida lõdvestus- ja enesesisendus harjutusi, mida saate kodus kasutada. Ilmselt on vajalikud ka spetsiaalsed kehalised füsioteraapia harjutused.
Kui elate lähemal Tallinnale, siis soovitan pöörduda esiteks Tallinna Seksuaaltervise Kliinikusse günekoloog dr. Kai Haldre vastuvõtule. Kui elate Tartus või Lõuna Eestis - soovitan pöörduda naistekliinikusse dr. H. Karro.
Peale günekoloogi arvamuse saamist võite tulla minu vastuvõtule Tartusse "Elite" kliinikusse.

Tervitades Lemme Haldre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Intiimsuhted pärast sünnitust

Tere!
Mul on mure seoses sünnitusjärgse sugueluga. Olen 22-aastane abielunaine, 4 kuud tagasi sünnitasin ja kuigi olen füüsiliselt sünnitusest taastunud (õmblused sünnitusteedes paranenud ja günekoloogiliselt ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
4 kuud peale sünnitust on väga lühikene taastumise aeg. Sellel perioodil toimuvad naise organismis veel suured muutused (nii hormonaalsed kui ka psühholoogilised).
Te ei kirjuta sellest, ...

Loe edasi

valulik suguühe

Tere lgp. Dr. Haldre
Olen 29 aastane naisterahvas, elan koos oma elukaaslasega ja meil on aastane tütar!!! Kusagil aasta või rohkem tagasi hakkasid esimesed sümptomid, kui nii võib öelda, suguelu ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere P.
Valuliku suguelu põhjused võivad olla erinevad - nii psühholoogilist kui ka füsioloogilist laadi.
Mõnikord nõustuvad naised vastumeelse sugueluga. Sellega kaasneb vähene erutuvus, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi