kadunud sugutung 11.06.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen 27a naine ja abielus olnud 6,5 aastat. Meil on 5 a. poeg. Pärast poja sündi langesin ma depressiooni (kusjuures ei teadustanud seda endale siis ega otsinud mingit abi ka). Kuna meie laps oli kohutavalt allergiline, siis sai ööd ja päevad üleval olla, seda 2 aastat. Sellega on kannatanud tugevasti meie seksuaalelu. Asi on nimelt minus - mul ei ole absoluutselt mingit sugutungi. Ma ei kannata oma mehe lähendustki. Esimesel aastal rääkisin sellest günekoloogile, kes väitis, et see on sünnituse järele üsna tavaline ja taastub mõne aja pärast. Aga läinud on juba 5 aastat! Ma olen tõsises mures. Üritan ennast ise katsudes jõuda kuhugi, aga siiani pole miski aidanud. Kelle juurde peaksin oma murega pöörduma, või kuidas saaksin ise meid aidata? Suured tänud ja kena suve soovides

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Kahjuks teie ei ole üksi - sama probleemiga pöörduvad naised praktiliselt üle päeviti. Reeglina soovitan pöörduda seksuoloogi-psühhoterapeudi juurde. Tallinnas näiteks Ester Väljaotsale juurde. Kui vajalik annan tema tel.numbrid. Parem muidugi kui teie abikaasa ka nõus minna konsultatsioonile, sellepärast et kui paar pöördub spetsialistile, siis tulemus on parem ja kiirem.