Probleem 29.05.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere
Olen 20a noormees. Viimased aastad minu elus on olnud suhteliselt masendavad. Asusin elama enda isaga kellega läbisaamine on väga fustreeriv, neiu keda armastasin ei soovi minuga tegemist teha, ülikooli esimene aasta läks aia taha, töökoht ei ole kõige parem ja nüüd tippude tipuks sõjavägi.
olen lugenud, et osad mehed leevendavad depressiooni masturbeerides. Arvan, et olen langenud ka selle haiguse kätte. Seda juba mitu aastat. Mul on tekkinud juba selline kartus, et äkki mul ei tulegi erektsiooni naisega ja see tekitab veel rohkem fustratsiooni ja tõrget naistega suhtlemises.
Kuidas vabaneda masturbeerimise sõltuvusest? Viimasel ajal olen täheldanud seda, et sperma on orgasmi alguses valge nagu peab, aga lõpp on kollakas ja kergelt tükkis, kas võib olla tegemist põletikuga?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Teie ei ole üksi - masturbeerivad praktiliselt koik mehed, osa sellepärast et tunnevad ärritust ja vajadust, osa lihtsalt igavusest ja harjumusest. Tegelikult nii kaua, kui teil ei ole kindel seksuaal partneri see ei ole mingi probleem ja ei ole patoloogia. Probleemiks see võib olla juhul, kui inimene arvab et masturbeerimine parem, kui seks reaalse inimesega, või kasutab see vahend liiga tihti ( näiteks mitu korda päevas) ja mõtleb ainult sellest. Seemnevedeliku värvus ja konsistens räägib ainult kontsentratsioonist. Muidugi, kui teil on mingi kahtlused, soovitan teha sperma analüüsi androloogia keskuses. Sellega teie saate vendumuse tunne, et kõik on korras.