seksuaalprobleemid seoses ravimiga(?) 02.04.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Minu mees tarvitab ca 2 aastat igal õhtul enne magamaminekut 1 tbl. saroteni, sest ta ei saa seljavalude tõttu magama jääda. Kui ta aga magama jääb, siis ilma tabletita ärkab ta kella 2 ajal öösel ning ei suuda enam uinuda hommikuni. Viimasel aastal on meie seksaalelu muutunud järjest harvemaks, sest ta ütleb, et ta lihtsalt ei tunne selle järgi vajadust. Oleme olnud abielus 17 aastat ning mul ei ole põhjust kahtlustada teda truudusetuses. Viimati olime vahekorras vist 2 kuud taasi-täpselt ei mäleta aga ma tunnen, et see hakkab minu elu segama. Ühest küljest on mul tore abikaasa ja laste isa aga teisest küljest on üks oluline külg elust olematu. Küsimus:kas saroten võib olla sellise muutuse põhjustajaks? Mida tuleks ette võtta?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Esimine samm - arutada see probleem koos abikaasaga ja öelda temale et teil on raske, vähemalt skiis tema teab et teil ka on vajadused. Tavaliselt ma pakkun leida mingi kompromisse või määrata konkreetne nadalapäev(evad), näiteks reede või laupäev seksuaalvahekorra jaoks. Samal ajal mitmeid ravimeid allandavad sugutung, kõik see on väga erinev ja individuaalne. Lõpuks need seljavalud ka võivad olla seotud sellega probleemiga. Seljaaju just vastutab meestel erektsiooni ja ejakulatsiooni eest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

seksuaalnõustamine

Tere,

tekkinud on paarisuhtes mõningad seksuaalprobleemid ning vajaksime head seksuaalnõustajat Tallinnas.
Probleem seisneb lühidalt öeldes naise väheses tundlikuses ning raskendatud ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Tallinnas soovitan Ester Väljaotsa või Meelis Sütti. Vastavalt emaili aadressid: ester@ego-koolitus.ee ja meelissytt@hot.ee

Tervitades L. Haldre

Loe edasi

HAR ja seks

Tere. Olen 48 aastane naine, kellel on eemaldatud aasta tagasi emakas ja munasarjad. Hakkasin kohe saama ka hormoonasendusravi. Aga mures olen oma libiido pärast. Erutuvus on kadunud peaaegu olematuks ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Teie erutuvus pole kadunud olematuks, sest saate rahulduse kliitori stimuleerimisest. On terve hulk naisi, kes saavd seksuaalse rahulduse just sellisel viisil. Teie vajadused suhetes partneriga ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi