HAR ja seks 02.03.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere. Olen 48 aastane naine, kellel on eemaldatud aasta tagasi emakas ja munasarjad. Hakkasin kohe saama ka hormoonasendusravi. Aga mures olen oma libiido pärast. Erutuvus on kadunud peaaegu olematuks ja rahulduse saan ainult kliitorit mehhaaniliselt stimuleerides. See kõik toimus nagu liiga järsku, et olla tingitud vanusest. Kas see võib olla tingitud ravimitest, vanusest või millestki muust? Ette tänades Reet

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie erutuvus pole kadunud olematuks, sest saate rahulduse kliitori stimuleerimisest. On terve hulk naisi, kes saavd seksuaalse rahulduse just sellisel viisil. Teie vajadused suhetes partneriga ja seksuaalkäitumise stiil on ilmselt lihtsalt muutunud.
Kuna Teie seksuaalprobleemid on tekkinud järsku, siis tõenäoliselt pole need seoses Teie vanusega. Pigem võivad need olla seotud Teie põhihaigusega, mille tulemusena ilmselt olete pidanud üle elama närvipinget ja stressi. Seosed võivad olla ka saadud või saadavate ravimitega (Mul puudub täpsem informatsioon Teie ravi kohta). Võiksite rääkida oma raskustest Teid raviva günekoloogiga. Tulla võite ka minu nõustamisele. Ilmselt saate midagi ka ise ära teha, kui mudate oma seksuaalelu stiili.
Tervitades Lemme Haldre