"laps" alustas seksuaalelu 19.02.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Minu 15.a. tütar elab oma poiss-sõbraga nädalavahetustel koos.Olen rääkinud tütrega rasestumisvastaste vahendite teemal. Kasutavad kondoomi,kuid tema jutu põhjal on juhtunud ka kaitsmata vahekordi,sest ta on pidanud võtma SOS pille. Minu küsimus on ,kas tema vanuses on näidustatud nt. rasestumisvastase plaastri EVRA kasutamine. Pillide võtmine tema puhul ei oleks kindel kuna ta kindlasti unustab need mõnel päeval võtmata(nii väitis ta ise ka). Probleem on veel selles,et ta ise keeldub kategooriliselt günekoloogi vastuvõtule minemast ja lubab korralikult kondoomi kasutada, millele siiski ei saa lootma jääda.
Mida teha?Ette tänades murelik ema:

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Soovitan pöörduda noorte nõustamise kabinetti, kus noortele tagatakse tasuta, individuaalne nõustamine. (Tartus Vaksali 17, telefon 7442086). Seal on võimalik ka günekoloogi konsultatsioon, kuid see ei ole kohustuslik.
Seal on spetsiaalse koolituse saanud noorte nõustajad, kes jagavad igakülgset informatsiooni ja informeerivad ka EVRA kasutamist. Võimalik on tütrel pöörduda ka koos oma noormehega. Eraldi on olemas ka poistele sptsialiseerunud mees-nõustaja.
P.S. Vabandan, et tehnilise apsaka tõttu ei jõudnud Teie kiri õigeaegselt minuni.
Tervitades Lemme Haldre