sugulisel teel levivad haigused 08.12.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere!
minu mure on järgmine: minu tüdrukul on genitaalherpes. Oleme siiamaani kasutanud kondoome aga kas on üldse kuidagi võimalik välja uurida kas see viirus mulle üle kandudes ka välja lööma hakkab või kuidas on võimalik seda üldse teada saada.

Päikest

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Tasub teha analüüsid - vereanalüüs, mis näitab, kas üldse teil oli kokkupuudus viirusega või PCR-analüüs, mis võetakse sugutist pulgaga ja mis näitab, kas on teil konkretselt praegu viirus organismis. Samal ajal on võimalik nn. "kandmine" - viirus sees olemas, aga tema ei ole aktiivne ja ei löö välja. Parem pöörduda arsti juurde ja paluda teha analüüsid.