Seksikirg ja antibeebipillid 19.09.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Kasutasin pärast sünnitust pool aastat antibeebipille Jeanine. Pärast pillide võtmise lõpetamist kadus täielikult huvi seksi vastu ning tekkisid suured probleemid erutumisega, mis on praeguseks kestnud juba üle kahe kuu. Kas seksikire lahtumine võib olla seotud Jeanine kasutamise lõpetamisega ning mida soovitate ette võtta seksisoovi taastamiseks?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie kirjast ei selgu kui pikka aega tagasi lõpetasite pillide võtmise. Selles osas soovitan konsulteerida günekoloogiga.
Naistel esineb sageli sünnitusjärgses perioodis erutumise probleeme, mis on seotud hormonaalsete muutustega. Õnneks on see aja jooksul mööduv nähtus. Oma osa mängib siin ka väikese lapse ema elurütm, magamata ööd, rinnaga toitmine jne.
Ilmselt ei sobi Teile endine intiimsuhtlemise stiil. Tasuks partneriga arutada, mida võiks teha teisiti. Vajate ehk pikemat eelmängu jm. Sünnituse järgses perioodis ei tasuks liialt kontsentreeruda orgasmile, alustada tasuks uuesti lihtsa kehalise kontakti meeldetuletamisest.
Sünnituse järgselt võib esineda tupe kuivust, mis vähendab seksuaalset erutuvust. Viimasel juhul soovitan kasutada spetsiaalseid kreeme (saab retseptita).
Terevitades Lemme Haldre