Vastumeelsus suguelu suhtes 06.08.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olukord lühidalt järgmine: Olen 28a. naine, 1,5 tütre ema ja ootan teist last. Suguelu probleemid algasid juba peale esimese lapse sündi. Eks mul oli veidi rebendeid ja suguelu alguses valulik. Valu läks mööda, kuid vastumeelsus suguelu vastu jäi. Teise lapse ootele jäädes on aga olukord muutunud lausa hulluks, nüüd ei talu ma enam üldse puudutusi, eriti rindade katsumist. Eks nad ole natuke tundlikud ja hellad ka (mis peaks just erutust suurendama), aga mul on täielik vastumeelsus, kui keegi neid puudutab, isegi mu oma laps, mehest rääkimata. Mees mul mitu kuud juba "kuival" ja mul pisike mure, et perekond sellepärast lõhki ei lähe.
Küsimus siis selline, et kas on põhjust muretseda või võib kõik raseduse kaela ajada ja oodata-loota, et kõik möödub? Või on tegemist mingi psühholoogilise probleemiga, mis vajab professionaali abi? Mingeid tülisid mehega pole olnud, et sellest tõrksus suguelu vastu tuleneda võiks...

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Kui Te juba kirja kirjutamise ette võtsite, siis järelikult tunnete ise ka pisut muret. Loodan, et teil on kannatlik ja mõistev abikaasa, aga lisapinget see ilmselt Teie vahel tekitab.
Saan aru, et tekkinud vastumeelsus pole tekkinud koos selle rasedusega, vaid 1,5a. tagasi. Seega tasuks äkki nõu pidada küll. Soovitan alustuseks leida mõistev günekoloog, kellele murest rääkida. Tasuks läbi arutada kogu viimane 1,5a. periood (milliseid ravimeid tarvitatud; meditsiinilised probleemid jne.). Günekoloog määrab vajadusle ka mõned lisauuuringud. Vahel aitab see olukorda leevendada. Kui sellest abi pole, võite tulla minu vastuvõtule.
Tervitades L. Haldre