sexita mees 05.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen 32a mees. Meil on 2 last, 6 ja 2. Viimase lapse raseduse ajal me ei sexinud ja pärast sünnitust pole veel hakanud, sest naisel puudub vastav huvi. Ta on EMA ja see on suurepärane. Ei tea, kas minul oleks mõttekam hankida püsiv armuke või ikkagi ära lahutada? Justkui nadi ka veel peaaegu noore inimese aastaid nii tobedalt ja mitteõnnelikult veeta.
Tülisid kipub ka palju olema.. võta nüüd kinni, mis on põhjus ja mis tagajärg, igatahes on ta minu jaoks muutunud kesksooliseks laste eest hoolitsevaks isikuks, kellega ma elan koos sellepärast, et me hoolitseme koos laste eest.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Arvan, et probleem on laiema ulatusega kui lühikesest kirjast paistab. Vaevalt on kaks aastat kestnud seksuaalsuhte puudumine seotud ainult sünnitusega. Tõenäoliselt on abikaasa poolne huvi puudumine seksi suhtes seotud Teie tõsisemate kooselu probleemidega. Kirjutate ka ise, et tülitsete tihti.
Mõelge ja arutage oma abikaasaga, kuidas Tema Teie ühist tulevikku näeb. Kas 5, 10 ja 15 aasta pärast samuti ilma seksuaalsuhteta? Samas ei saa tekkinud olukorras süüdistada ainult abikaasat. Vaevalt, et naine ka ise sellise olukorraga rahul on.
Armuke on Teie võimalus, aga tõenäoliselt muutub kodus oldud aeg siis veelgi närvilisemaks.
Kui vähegi soovite veel uuesti proovida (muidu ju Te ei kirjutaks), siis soovitan perenõustamist väljaõppe saanud inimese käe all, kes oleks Teie suhte osas täiesti erapooletu. Perepsühhoterapeute on päris mitmed aastad Eestis koolitatud ja vastavaid spetsialiste peaksite suuremates Eesti linnades leiduma. Selleks visiiidiks on vajalik muidugi mõlema partneri ühine soov.
Tervitades L. Haldre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Mees rahuldab end ise ka paarisuhtes?

Tere

Selline küsimus, et kuidas peaks käituma olukorras, kus mees rahuldab end aastaid lisaks paarisuhtele ise ja vahekorras naisega ei jõua orgasmini? Kas on soovitavaid asendeid või muid ...

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. Üldjuhul soovitakse leida mingi soobiva mõlemale asendit. Tavaliselt - mees taga poole (naise selja taga), aga see on kõik väga erinev. Parem kui mõlemad tulete seksuoloogi vastuvõtule, kuna põhjust ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi