abielu, seks, kirg 15.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Kirjutan Teile ehk natuke ebatavalisel teemal. Olen peaaegu 5 aastat abielus olnud, mul on üks laps ja teist ootan praegu. Laps, keda ootan, ei ole minu abikaasalt. Me elasime pool aastat lahus, kuna olid suured lahkarvamused. Nüüd elame jälle koos, minu poolt küll rohkem materjaalsetel põhjustel ja lapse pärast, abikaasa poolt aga...nagu ta ütleb, et suurest armastusest meie vastu. See võib olla tõsi...ehk.
AGa, meie vahel puudub kirg ja see on suur jama. Oleme koos olnud, olnud ka paar korda vahekorras, et probleeme poleks, aga mida aeg edasi, seda vähem suudan seda nii probleemide vältimiseks teha. Tähendab, ei suutnudki ja sellest tuli skandaal. ABikaasa teab, et laps pole tema oma, aga ära minna mul ka ei taha lasta, kui siis ainult ilma meie lapseta, millega mina aga nõus ei ole. Kirge pole, koos oleme päeval kui sõbrad, õhtul lähen kiirelt magama, et probleeme vältida. Abikaasa palus pöörduda seksoloogi poole, mul pole aga usku... arvan,et läheb aega, ja tuleb jälle üks krahh... aga ilma lapseta ma tema juurest ära ei koli. Tean, et tal on väga valus, kui lähen mina koos lapsega.....ta ütleb et ei lase seda iial teha. Olen ummikus. Kas on võimalik et siin aitab seksoloog. Ei usu. Abikaasa arvab, et ta on mulle väga vastutulelik kõiges, et on nõus kasvatama ka mitte tema last jne, ma ei tea... Ma saan aru tema headust, aga ta ei mõista et see ei ole vajalik. Olen masenduses.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Arvan, et Teie puhul on tegemist keerulise probleemide puntraga, kus alustada tuleks nn. "lõngakera arutamisest".
Paarisuhtes elatakse väga mitmesugustel põhjustel. Nendeks põhjusteks võivad olla armastus, materiaalne huvi, sõprus või ka ainult seksuaalne kirg. Tore, kui need nimetatud pooled kõik ühes kooselus koos on. Kahjuks pole see alati nii.
Võiksite endas selgusele jõuda, mida Te antud hetkel elus kõige enam vajate. Saan aru, et ootate last inimeselt, kes Teie ja Teie sündiva lapse eest hoolt ei kanna. Praegusel hetkel on Teil samas olemas inimene, kes Teist hoolib. Samas on Teil mingid põhjused, mis teevad selle kooselu raskeks. On see alkohol, vägivaldne käitumine jne.?
Mõelge sellele, millised valikud Teil ees on. Mida võidate ja mida kaotate kui kooselust lahkute ja vastupidi kui jääte? Milliseid ohvreid see kummaltki poolelt nõuab?
Soovitan leida omaette olles hetk ning paberile kõik nimetatud olukorra plussid ja miinused kirja panna. Mõelge sellel ajal nii iseenda, oma laste ning ka Teie poolt oluliseks hinnatud materiaalse külje peale.
Mis on Selle hind kui Te jääte ja milline on hind kui lahkute? Liikuge ka mõtetes tulevikku. Milline võiks olla selle otsuse tähendus ja sellest tulenev olukord näiteks 3a. pärast?
Soovitan Teile ka pöördumist psühholoogi vastuvõtule, kus neutraalse isiku kaasabil saate oma olukorda arutada ning valikuid teha.
Arvan, et seksuaalnõustamine on Teie elus praegu teisejärguline.
Tervitades, L. Haldre
Tartus kliinik "Elite"