tüüpiline "naiste mure" 14.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen lugenud kõikjalt,et naisi vaevab üks ja sama mure-ei saa orgasmi!Algul pidasin seda tühiseks,kuid 1,5 aastat tagasi kohtasin oma tõelist armastust!Ma olen enne vahekorda erutunud ja mees on kogenud ning oskab mind rahuldada,aga tavalise seksi teel ei ole ma ma orgasmi saanud,ainult suuseksiga või kui mees käega hellitab,ise ennast rahuldades ei saa ka orgasmi!Vahel on täpselt selline tunne,nagu mu tupp ei olekski tundlik piirkond,et miski nagu oleks valesti!!JA ka oma eelmiste partneritega ei ole kogenus orgasmi tavalise seksi teel!!Lõpuks rääkisin sellest ka oma mehele ja nüüd on mul tunne,nagu ta oleks haavatud,kuba ei suuda mind lõpuni viia......ja see on väga kurb!
Minu küsimus oleks selle pika jutu peale järgmine- mida peab tegema,et lõpuks ka tavalise seksiga orgasmi saada??Kas masturbeerida ise nii palju,et lõpuks saaks,kasutada abivahendeid või lihtsalt otsida abi professionaalidelt???See on juba täitsa masendav!!

Olen väga tänulik,kui te kasvõi mõne idee või selgituse annaksite!!!
Murelik neiu Liisa

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Alustate sellest, et Te ei saa orgasmi. Samas väidate mõnes teises lauses vastupidist. Õigem oleks vist öelda, et Te ei saa orgasmi iga partneriga.
Kuna omate eelnevat kogemust, kuidas orgasmini jõuda, on Teil tegelikult endal varuarsenal olemas.
Kasutada võite tõesti kõike, mis Teid aitab- seksuaalfantaasiaid, eelnevat erootilist õhkkonna kujundamist, suuseksi, masturbeerimist, tupelihaste treeningut. Õppige koos partneriga keha ja erogeensete tsoonide tunnetust. Harjutamine ei peaks esialgu lõppema seksuaalvahekorraga.
Soovitan olla ka partneri suunamisel delikaatne. Kindlasti ei tule kasuks mehe võrdlemine Teie eelmise "eduka" partneriga.
Võite pöörduda ka seksuaalnõustaja vastuvõtule.
Tervitades L. Haldre
Erakliinik "Elite" Tartus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Erektsiooni häire

Tere.
Küsimus puudutab minu seksuaalelu. Soovis astuda partneriga vahekorda siis kõik toimib nagu peaks, erektsioon, iha,tunded. Kuid siis peagi erektsioon kaob. On olukordi kui erektsioon säilib ...

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere! Probleem on tüüpiline ja paljudel meestel esineb. Nähtavasti on psühholoogilise algusega (põhjusega). Soovitan tulla konsultatsioonile, räägime siin pikemalt ja kindlasti leiame sellest olukorrast ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi