Puusavalu 03.04.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Viimased kolm kuud on mul vasaku puusaliigese piirkond valuline - sellel küljel on valus magada ja käimisel annab ka tunda (varem mul selliseid probleeme pole olnud). Tegu oli algselt jala venitusega libastumisel - tundsin, kuidas selle piirkonna kõõlust (või lihast) sai venitatud. Praegu kiirgab valu vasakusse tuharasse ja vahetult tuhara alla, kui käega seda piirkonda masseerida, siis on ka kuigivõrd valulik. Kogu vasaku tuhara piirkond oleks nagu pinge all ja vahel esinevad kerged pisted ka vasakus puusanukis. Tegemist pole siiski eriti tugevate vaevustega, nii et mingit ravimeid pole siiani võtnud ega arsti juures käinud. Küsimuseks oleks: kas sellised vaevused võiksid olla tingitud venitusest, või on tõenäolisem, et tegu on mingi luu-liigeste haiguse arenemisega. Kas peaks hakkamai ravima (tabletid, salvid, masseerimine jne)?

Olen 54a naine ja kergelt ülekaaluline, kuid siiani võrdlemisi terve olnud.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Pole siiski välistatud, et tegu on algava puusaliigese artroosiga. Oleks vaja teha Rö pilt ja soovitav ka eriarsti konsultatsion. Eelnev trauma kiirendab sageli artroosi teket.