Glükosamiin 20.11.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

kas glükosamiin (toidulisandi koostisosana) sobib rohkem osteoartroosi või

reumatoidartriidi toetusraviks või ei tee paha võtta igasuguste liigesehaiguste

puhul?

Tänan

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Glükosamiin sobib osteoartroosi raviks. Samas võib teda tõesti võtta ka muude liigeshaiguste puhul. Põletikuliste liigeshaiguste puhul tekib lihtsalt artroos kiiremini , võrrelduna üldpopulatsiooniga.