kõver selg 26.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Massöör ütles mulle, et mu selja keskosas on selgroog vasakule poole kõverdunud. Soovitas teha tugevdada seljalihaseid ja teha venitusharjutusi sh ka lihtsalt rippuda.
Mida võiks selles suhtes veel ette võtta ja kas see võiks tulevikus mingit häda tekitama hakata?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ega siin tabletid ei aita. Ainult võimlemine. Sõltub ka vanusest.
Mida noorem, seda parema efekti annab väga järjekindel võimlemine.
Keskeas on väga raske selgrookõverust korrigeerida.