lülisamba põletik 13.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 38. aastane naine, mul on diagnoositud lülisamba põletik, raviks Salazopyrin. Seljavaevused on tühised minu pideva väsimuse ning jõuetusega, kogu aeg on uni, magan ööpäevas keskmiselt 12 tundi. Tööl käimine on piin. Kas nõrkus ning väsimus ja tohutu unevaev on seotud selle haigusega? Kas ravi tulemusena kaob see lõpuks või on see jääv? Kuidas ma end aidata saaksin? Tänan teid ette vastuse eest.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Väsimust ja jõuetust annab tavaliselt pidev põletik organismis. Ma ei tea teie vere analüüsidest midagi... Vahel on väsimuse põhjuseks aneemia(hemoglobiin on madal). Vahel põhjustab väsimust lihtsalt haigusest tingitud (varjatud?) depressioon. Põhjusi võib tõesti olla mitmeid.
Kui haigus on raviga kontrolli all, siis mingit liigset väsimust olla ei tohiks.