Reumatoidartriidi bioloogiline ravi 08.01.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Lugesin Teie eelnenud vastustest, et on olemas töhus bioloogiline ravi, kuid mida Haigekassa Eestis ei toesta.
On seda uldse vöimalik saada Eestis?
Olen nöus selle ravi eest ise tasuma, peaasi, et abi oleks.
Milles see bioloogiline ravi seisneb?
Tean, et Eestis on kulmakambrid, kus liigesepöletike puhul on abi saadud, kuid ei tea sedagi, kust nende kohta infot saada.
Olen 32 aastane noormees. Haigus diagnoositi mul juba 13 aastaselt, samuti raksuvad mul köik liigesed, sest organism ei tooda piisavat liigeste liitekohtadele vajalikku limaainet. Köik niisked ilmad, eriti sugis-kevad elan vaid valuvaigistite najal. Loodan siski kunagi mingit töhusat ravi saada...
Ette tänades
Raul

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Bioloogiline ravi on reumatoidartriidi ravi. Teie kirjast ei selgu, kas olete üldse RA ravi saanud ja kas üldse on kunagi see haigus Teil diagnoositud.
RA puhul pole põhiproblemiks liigeste naksumine. Külmaravi ei ravi RA-d samuti mitte kõige vähemalgi moel. Ta võib mõneks ajaks ainult valu leevendada.
Bioloogiline ravi läheb aastas maksma sõltuvalt kehakaalust 120000 - 180000 EEK, kusjuures ravi on eluaegne. Näidustatud on ta ainult RA puhul, mis pole allunud muudele baasravimitele( Trexan, Salazopyrin, Plaquenil, Sandimmuun, Leflunomid jm)