kõhred 06.01.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

mida see tähendab, et põlvekõhred on kahjustatud, aga mitte luuni???

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ilmselt on Teile selgitatud osteoartroosi olemust. Tegemist on nn. kulumishaigusega, kus häirunud kõhre ainevahetuse tagajärjel kõhr hakkab lagunema. Liigestes katab liigestuvaid luid sile kõhr. Kui kõhr pealt "ära kulub", siis kahjustub ka selle all olev luu ja liiges lakkab funktsioneerimast. sellistel puhkudel pannakse proteesliigesed.