liigeste jäikus 28.07.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 24-aastane naisterahvas. Juba üle 3 kuu jäävad jalad põlve- ja puusaliigestest väga kangeks, nii et käies võtab lonkama ja tekitavad ka valu. Olen käinud juba kahe arsti juures, kuid põhjust ei leita. Röntgenpildid ja vereanalüüs midagi ei näita. Ortopeed katsus liigeseid ja ütles, et puusaliiges on kinni ja liigub ainult vaagnaga, mitte liigese sees ja võib olla on kõhred kahjustada saanud. Olen söönud 3 kuud Vioxi ja Ultra Geli ja käinud ka ujumas, kuid miski ei aita. Mis võiks olla selle põhjuseks ning millist ravi soovitate(elektiravi vastunäidustatud)? Kas on lootust, et saan jälle normaalselt käia?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

vastasin samale kirjale eelnevalt