Jalad 24.11.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ei tea, kas see käib reumatoloogia alla, aga probleem on järgmine: olen 28-a. naine ja 27-aastasena hakkas mulle tunduma, et õhtuti on mu jalad paksemad kui hommikuti ja väike väsimusesurin on ka sees. Kas esimene märguanne veenilaienditest?! Olen 161 cm pikk ja kaalun 42 kg. 2 korda nädalas teen aeroobikat, käin tihti jala. Lapsi pole. Samas võin veeta mitu päeva järjest istudes. Kas peaksin iga päev sportima? Tugisukkpüksid apteegis on liiga kallid, et neid endale lubada. Ma ei taha nii varakult mingiks veenilaienditega vanamutiks muutuda! Mis mu jalgadel viga on ja kuidas seda jama parandada? Tänan teid ette!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Tursete tekkeks on mitmeid erinevaid põhjusi. Võib tõesti olla, et tegu on algava veeniprobleemiga ( ei pea just laiendid olema). Tehke igaks juhuks ka ka uriini analüüs ning EKG.