Põlveliigesed 05.07.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lp. Dr. Kati Otsa,

olen noor, 20 aastane, neiu. Juba paar kuud tunnen, et minu tervis pole enam endine. Kõigepealt tundsin, et põlveliigesed on kuidagi kanged. Pikalt ei võinud ühes asendis istuda, jalad kippusid kiiresti nö "ära surema" ja jalgade sirutamine oli vaevaline. Nüüdseks on lugu kiirelt halvenenud. Kui kükitan või istun kuidagi põlvili, siis ei saa enam jalgu sirgeks...ja teisalt - kui neid püüdlikult sirutan ja püüan nö lõõgastavas asendis hoida, siis on jällegi valus neid kõverdada. Valu tunnen just põlvedes, mõlemas jalas sarnaselt.
Kardan väga, et tegemist mõne raskema haigusega. Ma tean, et peaksin pöörduma spetsialisti poole, kindlasti teen seda, kuid Teie poole pöördun järgmiste küsimustega :
1)Kas on võimalik, et on tegu lihtsama liigesepõletikuga ? (kuna valu on ainult põlvedes, mujal mitte)
2)Kui palju umbkaudu maksab mulle põlveliigese täisuuring saatekirjaga ?

Teid ette tänades,
murelik noor neiu.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
1) on võimalik, et põlvedes on mingi kõhre probleem ja tegu pole üldse liigespõletikuga
2) Kui pöördute mõne suure haigla konsultatiivsesse polikliinikusse perearsti saatekirjaga, siis uuringud maksavad kokku mitte üle 50 EEK. Erameditsiinis on kõik kordades kallim.