põlve valu 09.03.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23aastane (172pikk, 54kg), ning mind vaevab juba peaaegu 2 aastat põlvevalu, mis on selline tuim, aeg-ajalt teravneb. Olen korduvalt käinud reumatoloogi juuures, kes ei oska mulle midagi öelda (nii ta ka ütles). Kõik analüüsid on OK. Reumat pole, klamüüdiat pole.

Armastasin varem õhtuti jooskmas käiia, kuid ei ole seda juba aasta aega teha saanud, sest kui põlved lähevad soojaks ja siis maha jahtuvad, tekib tunne, et põlved hakkavad ka teisele poole kõverduma.

Põlved tunduvad "kuivad" ja "haprad". Pean ütlema, et soojemas kliimas on tunduvalt parem.

Võibolla ma kujutan ette, aga minu meelest hakkas mul see põlvevalu pärast seda, kui ma poksitrennis käima hakkasin (jätkasin ka jooksmist).

Reumatoloogi soovitusel olen teinud 30päevase lõheõlikapsli-kuuri, lõiganud kurgumandlid maha, teinud Ultragel´i kuuri, kohe lõppeb veel ühe sarnase arstimi kuur, aga tulemust ei mingit.

Mida teha?

Tänan ette,

Mann

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Võimalik, et siin on tegu kõhre probleemiga. Raske on antud juhul kirja teel konsulteerida. Peaks nägema Rö pilti, analüüse, põlve. Tõenäoliselt oleks vaja teha täiendavaid uuringuid. Aga esialgu arvan küll, et peaks proovima kõhre ainevahetust soodustavaid ravimeid.