Luuvalu 03.01.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 23 aastane ja mul on reumatoidartriit. Hetkel on mu analüüsid normaalsed, nii et ravimeid(Movalis, Plaquenil) ei tarvita. Küsimus on selline, et kas luuvalu tuleb ka sellest haigusest, sest peale põlvede (mis praegu eriti ei valuta) valutavad mul ka sääreluud (vahel ka reieluud)? Sääreluud on katsudes natuke hellad, valu on selline tuim ja näriv. See luuvalu on mind piinanud peaaegu terve elu. Väiksena öeldi, et kasvuvalu aga nüüd? Reumatoloog ravib mu liigeseid aga luud?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
RA konkreetselt luuvalu ei põhjusta. Küll annab ta aga valu kõõlustes ja kõõluste kinnituskohtades luudele. Sellist valu on raske lokaliseerida ja vahel pt.-d kirjeldavad seda küll kui luuvalu.
Reumaravi ja pidev krooniline põletik võivad aga põhjustada luude hõrenemist, mis Teie eas on küll vägagi ebatõenäone. Siiski võiks luutihedust aeg-ajalt mõõta.(reumatoloog suunab densitomeetriale)