Jalad 24.11.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ei tea, kas see käib reumatoloogia alla, aga probleem on järgmine: olen 28-a. naine ja 27-aastasena hakkas mulle tunduma, et õhtuti on mu jalad paksemad kui hommikuti ja väike väsimusesurin on ka sees. Kas esimene märguanne veenilaienditest?! Olen 161 cm pikk ja kaalun 42 kg. 2 korda nädalas teen aeroobikat, käin tihti jala. Lapsi pole. Samas võin veeta mitu päeva järjest istudes. Kas peaksin iga päev sportima? Tugisukkpüksid apteegis on liiga kallid, et neid endale lubada. Ma ei taha nii varakult mingiks veenilaienditega vanamutiks muutuda! Mis mu jalgadel viga on ja kuidas seda jama parandada? Tänan teid ette!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Tursete tekkeks on mitmeid erinevaid põhjusi. Võib tõesti olla, et tegu on algava veeniprobleemiga ( ei pea just laiendid olema). Tehke igaks juhuks ka ka uriini analüüs ning EKG.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

tukslevad jalasooned

Tere,
paar nädalat juba jalad valutavad ja nüüd paar päeva aeg ajalt jalasooned nagu tõmblevad või mulksuvad. Jalad valutavad just säärte pealt, eriti vasak jalg. (Naine, 33 aastane)

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Mis on jalasooned? Veresooned? Pöörduge vasoloogi poole.

Loe edasi

Jalavalu

Tere!
Olen 45 aastane naine ja viimasel ajal on ilmnenud ,et olles püstijalu järjest umbes 2 tundi tekivad alguses tugevad valud labajalgades,mis kandub edasi kogu jalgade ulatuses ja jalad lähevad ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Tegu on mõlemaga. Veresoonte häda prevaleerub, kuid ilmselt on midagi viga ka põlveliigestes ( algav artroos ilmselt)

Loe edasi

jalavalu

Kui lastel jalad valutavad ,öeldakse ,et jalad kasvavad...Kuid mis võiks olla samasuguse valu põhjuseks 35 -a.naisterahval?Jalad ei valuta iga päev,vaid nädalas korra-paar ja siis nii,et pole kasu ka valuvaigistitest.Tundub,et ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Raske öelda ainult kirja põhjal. Kas valutavad liigesed, luud või lihased?
Jalgade valu on lai mõiste.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi