põlve trauma 07.11.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutan oma elukaaslase murest. Ise ta arvab, et kõik on korras või kindlasti läheb peagi korda. Nimelt diagnoositi tal põlvel (ei tea, kas saan arsti käekirjast aru) artheniks reachia!? Ennemalt sõi raviks vioxx forte, siis kaaluti lõikust (korra 2 a tagasi lõigatud). Nüüd aga määrati pikemaajaliseks raviks salazopyrini.
Nüüd mure. Praeguseks on kaasa söönud neid tablette (4 päevas) 2 nädalat. Eile lõi välja tohutu üle keha punase täpiline nahalööve, mis tekitab ka kihelust ning palavik ja mitmete liigeste valulisus! Mul oli nii hale vaadata teda, hirmus tunne tekkis, et mine tea mis võib juhtuda. Kiirabi ta kutsuda ei lubanud. Arvasin siis, et ootame hommikuni. Lööve püsib endine siiani. Lisaks on sellel tablettide võtmise ajal esinenud järgmisi nähte: iiveldus, nahasügelus, pearinglus, palavik, köha ja uriini värvus on muutunud .
Kuna ta arvab, et arstile minema ei peaks, tahangi teada, mida teha, kas peaks kiiremas korras seda siiski tegema, või kuidas edasi toimida. Igatahes ei võta ta praegu neid tablette rohkem. Miks selliseid tablette üldse kirjutatakse-lugesime, et neid tablette võttes võib igasugu õudsaid kõrvalmõjusid tekkida. Kas tema on nüüd üks neist eranditest, kellele need ei sobi või on see nagu kirjelduses öeldud - mööduv nähtus, mis esineb 3 esimese kuu jooksul ja tuleks lihtsalt üle elada.
Ette tänades!
kalli kaasa pärast mures

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Üsna tõenäoliselt on tegu ravimtoksilise reaktsiooniga ja ravimi võtmise lõpetamine on ainuõige tegu.
KINDLASTI tuleb pöörduda arsti poole, kes selle ravi korraldas, et ta saaks asendada ravi mõne muu preparaadiga.
Kahjuks on kõigil ravimitel kõrvaltoimed ja me ei tea, kuidas keegi individuaalselt ravimile reageerib. Ühel tekib lööve, teisel mitte.
Arstid siiski ravimit ordineerides arvestavad, et ravitoime kaaluks alati üle võimalikud kõrvaltoimed, mis tõesti on sageli isemööduvad.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Viga põlves

Tere, mul on paremas põlves meniski parema sarve rebend (trauma tagajärg). Loodan, et kirjutasin õigesti, kuna diagnoosiga paber jäi arsti kätte. Ortopeed vabastas mind aastaks kehalisest kasvatusest. ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
See küsimus oleks parem esitada ortopeedile.
Igasugune põrutamine, kus kogu keha raskus on põlvedel, ei ole hea ( jooksmine - hüppamine). Sobib ujumine ja ka jalgratas. Ka ratsutamine.
Loe edasi

põlve trauma

Tere!
Palun infot põlve meniski rebestuse kohta. Kui jalg ettevaatlikult kõndides peale traumat enam valu ei tee kas on võimalik teda päris terveks saada ilma atroskoopilise operatsioonita? Ja kas ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
See sõltub kõik rebendi suurusest. Osalise rebendi puhul paraneb küll ilma vahelesegamiseta. Parem oleks see küsimus esitada ortopeedile, kes teeb artroskoopiaid.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi