haiged jalad 21.07.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 42-aastane naine. Viimastel aastatel on probleemiks valutavad jalad, eriti hüppeliigesed. Üks hüppeliiges on juba aasta-paar igal hommikul (samuti ka päeval peale puhkamist käima hakates) kange ning valus, nii et esialgu pean lonkama ning saan ainult varvastele toetuda. Mõne aja pärast annab valu järgi ja saan ikka kõndida. Samas pikemalt käies või jalgadel olles hakkavad jalad tugevalt valutama, valu kiirgub ülespoole põlvedeni. Nüüd on üks põlv ka valulik, just treppidest käimine on põlvele probleemiks. Olen tarvitanud liigestele mõeldud toidulisandeid, need ei ole aidanud. Et ka teine hüppeliiges annab juba vahel tunda, siis olen mures. Kas on põhjust arvata, et tegemist on mingi põletikulise protsessiga ja kas on võimalik ennast ravida, et asi nii ruttu hullemaks ei läheks? Raske on leppida faktiga, et lihtne käimine muutub probleemiks. Mandlid on häda teinud, tänaseks opereeritud.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Peaksite pòòrduma reumatoloogi poole, kes saaks pòletikulise haiguse osas selgust tuua. Kaebuste jàrgi tundub kyll pigem artrootiline ( kòhre ainevahetushàire) probleem olema. Soovitan glykoosamiini preparaate tarvitada.