liigese põletik 15.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

olen 32 aastane naine ja töötan kokana.5 nädalat tagasi hakkasin käima vesiaeroobikas1 kord nädalas. Olen ka ülekaaluline. Pärast teist korda vesiaeroobikas olid järgmine hommik jalad veidi kanged, nüüd on jalalabad täiesti paistes.Jõudsin käija vesiaeroobikas neli korda. Käisin reumatoloogi vastuvõtul, kirjutati ibumetiini 600-1tbl.3*päevas. Nüüd on jalad veel rohkem paistes, kas see on lihtsalt esimene reaktsioon rohule, või on midagi hullemat. Jalad on sinakas punased seestpoolt ja väga paistes. Käerandmed on ka valulikud ja parema jala põlve peal on punane laik, mis on valus. Mis teha?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Väga raske öelda, jalgu nägemata!
Võibolla oli treening harjumatu koormus teile?
Ibuprofen võib aga labajalgade - labakäte turset põhjustada küll, kuna põhjustab vedeliku retensiooni(vesi ei välju organismist nagu vaja).
Kas ka mõned analüüsid tehti?