Trexani mõju 12.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 34 aastane mees. Tarvitan Trexani ~5 kuud, kord nädalas 10mg. Hoolimata ettevaatus abinõudest naine rasestus. Minu arst rõhutas sellest tungivalt hoiduda ja hoiatas igasugu võimalike tagajärgede eest lootele ja lapsele. Kuid naistearst ütles naisele, et ei pruugi olla midagi enamat kui tavaliselt ja raseduse katkestamine pole vajalik.
Palume nõu, mida siis ikkagi teha.
Kuidas mõjutab mehe Trexani tarvitamine loote arengut?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Jah, mees peab Trexani vähemalt 3 kuud enne planeeritavat viljastamist ära jätma!!! Pool "materjalist" on ju teie oma! Laps ei pruugi tulla küll selgete väärarengutega ( mis juhtuks kindlasti kui naine raseduse esimesel 3-l kuul Trexani tarvitaks), kuid ei või iial teada, kuidas see last edaspisises elus võib mõjutada.