jalad 16.03.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 45 aastane autojuht kuid pidin kuuaega tegema pikad päevad jalgade peal tööd.Mõne päevaga muutusid jalalabad valusteks ja läksid paiste.Valu andis nädalaga järgi kuid paistetus jäi ning kadus siis kui ma lõpetasin jalgadel seismise.Kas mul on võimalik seda probleemi järgneval korral ennetada või kui läheb uuesti paiste siis millega paistetust alandada ja valu leevendada?Praegu kui ma päevad läbi jalgadel ei ole on kõik korras ainult hommikuti tõustes on jalad liigestest väheke valulikud ja kanged kuid mis möödub peale mõningast liikumist. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Jalgade paistetust ei anna ainult liigesehaigused.
Kuna aga liigesed on lisaks ka valulikud, siis soovitan pöörduda reumatoloogi juurde ja teha uuringud võimaliku liigeshaiguse osas.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

tukslevad jalasooned

Tere,
paar nädalat juba jalad valutavad ja nüüd paar päeva aeg ajalt jalasooned nagu tõmblevad või mulksuvad. Jalad valutavad just säärte pealt, eriti vasak jalg. (Naine, 33 aastane)

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Mis on jalasooned? Veresooned? Pöörduge vasoloogi poole.

Loe edasi

Jalavalu

Tere!
Olen 45 aastane naine ja viimasel ajal on ilmnenud ,et olles püstijalu järjest umbes 2 tundi tekivad alguses tugevad valud labajalgades,mis kandub edasi kogu jalgade ulatuses ja jalad lähevad ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Tegu on mõlemaga. Veresoonte häda prevaleerub, kuid ilmselt on midagi viga ka põlveliigestes ( algav artroos ilmselt)

Loe edasi

jalavalu

Kui lastel jalad valutavad ,öeldakse ,et jalad kasvavad...Kuid mis võiks olla samasuguse valu põhjuseks 35 -a.naisterahval?Jalad ei valuta iga päev,vaid nädalas korra-paar ja siis nii,et pole kasu ka valuvaigistitest.Tundub,et ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Raske öelda ainult kirja põhjal. Kas valutavad liigesed, luud või lihased?
Jalgade valu on lai mõiste.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi