jalad 16.03.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 45 aastane autojuht kuid pidin kuuaega tegema pikad päevad jalgade peal tööd.Mõne päevaga muutusid jalalabad valusteks ja läksid paiste.Valu andis nädalaga järgi kuid paistetus jäi ning kadus siis kui ma lõpetasin jalgadel seismise.Kas mul on võimalik seda probleemi järgneval korral ennetada või kui läheb uuesti paiste siis millega paistetust alandada ja valu leevendada?Praegu kui ma päevad läbi jalgadel ei ole on kõik korras ainult hommikuti tõustes on jalad liigestest väheke valulikud ja kanged kuid mis möödub peale mõningast liikumist. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Jalgade paistetust ei anna ainult liigesehaigused.
Kuna aga liigesed on lisaks ka valulikud, siis soovitan pöörduda reumatoloogi juurde ja teha uuringud võimaliku liigeshaiguse osas.