Valusad käeliigesed. 03.02.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 54. a. meesterahvas ja juba aastaid hädas käte suurte liigeste valudega. Asi algas 12 a. tagasi küünarliigestest. Olen saanud mitmesugust ravi (Movalis, Ortofensalv, Voltaren, Fastum geel, elektriravi), kuid erilise eduta. Mõnekuulist efekti on andnud liigesesüstid (Hüdrokortisoon, Kenolog). 4-5 a. tagasi käisin reumatoloogi vastuvõtul, kus vereanalüüsis reumafaktor neg. Tehti liigestest pildid, kus mingid muutused leiti. Nüüd juba poolteist aastat sama probleem õlgadega ning viimastel kuudel ka sõrmeliigesed hakkavad valusaks muutuma. Kummalisel kombel alati mõlemal käel korraga, kuigi valu intensiivsus on erinev. Samuti on käeliigutused muutunud kuidagi jäigaks, kohmakaks ja ebatäpseks, asjad kipuvad käest kukkuma. Kahtlustati parkinsonismi, mis õnneks ei leidnud kinnitust. Tundub, et haigus hakkab juba liigeseid kahjustama, liigutamisel ragisevad ja raksuvad , mis tekitab ka valu. Olen tarvitanud glükosamiini, kuid erilise eduta. Siit küsimused: kas oleks vaja uuesti reumatoloogi konsultatsiooni, või on see ortopeedia valdkond? Mida saaks ise vaevuste leevendamiseks ette võtta? Milline võiks olla tervenemise prognoos?
Ette tänulik patsient.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Liigestes võib olla väga erinevaid probleeme. Kahjuks ei selgu Teie kirjast, mis tüüpi muutused on näha Rö-piltidel... Reumatoidfaktori puudumine ei näita reumatoloogile suurt midagi. Tegemist ei ole mingi eriti spetsiifilise näitajaga. Näiteks võib RF olla positiivne ka täiesti tervetel inimestel.
Raviks olete saanud ainult nn. mittehormonaalseid põletikuvastaseid vahendeid, millest vähegi tõsisema reumaatilise probleemi vaoshoidmiseks on selgelt liiga vähe.
Arvan küll, et peaksite pöörduma reumatoloogi poole ja kõigepealt selgeks tegema, millega üldse on tegu....sealt tuleneb juba ravivalik.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

liigesed

Tere!

Paar päeva tagasi märkasin, et nii jala- kui käeliigesed hakkasid iga liigutuse peale raksuma. Kas see võib tähendada mingit liigesehaigust?
Samuti olen hädas viimasel ajal nõrkade ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Paar päeva tagasi tekkinud "raksumine"mitmetes liigestes kindlasti mingit diagnostilist väärtust ei oma. Valulikkus liigestes ilma turseta on vägagi ebaspetsiifiline nähtus.
Põletikulised ...

Loe edasi

VALUTAVAD JALAD.

MUL LÄKSID PAAR PÄEVA TAGASI JALASÄÄRED PAISTE JA NAD KIPITAVAD JA VAHEST SÜGELEVAD. MUL OLI ANGIIN SEE AEG, AGA PAISTETUS POLE ALLA LÄINUD. MA EI TEA KAS MUL REUMA ON , AGA LIIGESED VALUTAVAD VAHEST ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Kui emal on reuma ja teil sageli angiine, siis esimene asi, mis teha tuleks, oleks mandlite eemaldamine. Teil on väga suur risk haigestuda reumaatilisse haigusesse! Pole isegi välistatud, et ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi