öine põlvevalu 01.02.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Päeval ei valuta peaaegu üldse parem põlv, aga kõik ööd on põlves terav valu. Ei aita määrimised, süstid, tabletid. Pean püsti kargama, ja köndimisel annab valu järele. Rö-filmil on ka esimese astme artroos, Olen 57 aastane naine. Varem pole liigeste valu olnud. Mind huvitab, et miks miski ei aita, Olen ortopeedi järjekorras, Peaks ju vastupidi olema--rahulolekus annab valu järele- Aga öösel on väljakannatamatu valu. Mida arvate\\ oleksin tänulik.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Esimese astme artroosiga pole ortopeedi juures suurt midagi teha.
Öist valu on raske kommenteerida. Mingil põhjusel isheemia liigese piirkonnas? Osteodüstroofia? ( luu düstroofia) Ma soovitaksin siin teha ka põlve magnetresonants(kompuuter) uuringu, mis näitab tunduvalt täpsemalt liigese struktuure kui lihtne röntgen. Liigese magnetuuringust tehaks OÜ Mammograafis. saate ka ise seal aja kinni panna. Saatekiti perearstilt või reumatoloogilt.