Pöial 23.07.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

MInu parema käe pöial ei taha hästi kõveraks minna. Ja kui läheb, siis naksuga ja jääbki selliseks L-tähe kujuliseks. Pöial valutab kuni randmeni välja. Kui määrin teda või võtan ibuprofeeni, jääb valu väiksemaks, kuid painduvus eriti ei parane. Töö juures hakkab ka juba segama, aga haigulehte on naljakas võtta. Olen käinud nii kirurgi kui neuroloogi juures, aga tulemusteta. Kas on ravi?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Selle kohta öeldakse rahva keeles, et sõrm "läheb lukku". Sel puhul aitab väga hästi sõrme painutajaliigese ümbrusse kortikosteroidhormooni süstimine. Tõesti tulemus on väga hea. Pöial valutab ilmeselt artroosi tõttu. Pöörduge reumatoloogi poole!

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Pöidla liigeskapsli vigastus

Tere, proua tohter!
Natuke rohkem kui 2 nädalat tagasi juhtus korvpalli mängimise ajal pöidlaga midagi. Käisin hiljem traumapunktis, tehti röntgen ja öeldi, et pöidla liigeskapsli vigastus. Kohe ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Paranemine võib võtta aega kuid. Kindlasti peaks vältima trauma kordumist (korvpall!). Käele rahu ja soovitav on määrida igapäevaselt näit. Fastum geeliga.

Loe edasi

pöidla liigutamise takistus

Ligikaudu kuu aega tagasi avastasin, et hommikuti oli parema käe pöidlal sirutamisel takistus: pöidla sirutamine ei õnnestunud; veidi aja pärast sain juba liigutada, kuid see toimus "hüppeliselt" üle "surnud ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Teie kirjelduse järgi jääb mulje, et tegu on sõrme nn. "lukku minekuga".
Ilmselt on fooniks artroos. Sellisel juhul aitab väga hästi teatud hormonaalne süst kõõluse ümbrusesse. Viimast ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi