Pöial 23.07.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

MInu parema käe pöial ei taha hästi kõveraks minna. Ja kui läheb, siis naksuga ja jääbki selliseks L-tähe kujuliseks. Pöial valutab kuni randmeni välja. Kui määrin teda või võtan ibuprofeeni, jääb valu väiksemaks, kuid painduvus eriti ei parane. Töö juures hakkab ka juba segama, aga haigulehte on naljakas võtta. Olen käinud nii kirurgi kui neuroloogi juures, aga tulemusteta. Kas on ravi?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Selle kohta öeldakse rahva keeles, et sõrm "läheb lukku". Sel puhul aitab väga hästi sõrme painutajaliigese ümbrusse kortikosteroidhormooni süstimine. Tõesti tulemus on väga hea. Pöial valutab ilmeselt artroosi tõttu. Pöörduge reumatoloogi poole!