õlavalud 19.06.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Põdesin kaks korda järjest, algul ühe, siis teise õlaga nn. frozen shoulderi sündroomi. Ei hakka kirjeldama põrguvalusid, mida läbi elasin, kuid millest nüüd olen vaba. Õlad on aga jäänudki mu haigeteks liikmeteks, mistõttu kasutan rohkelt valuvaigisteid.
Olen lugenud internetist hajusalt selle teema kohta kirjandust, kuid mulle on jäänud selgusetuks, millest selline sündroom tekib. Ma ei löödagi, et mu õlad enam päris terveks saavad, kuid milline valuvaigisti oleks sobivaim taolisel juhul krooniliseks tarvitamiseks. Praegu söön analgiini, aspiriini ja harva paratsetamooli. Vajan valuvaigisteid u. kolm korda ööpäevas.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Frozen shoulder on teise nimega adhesiivne kapsuliit - ehk liigeskapsli liituv põletik. Harva esineb alla 40 - aastastel. Selge seos on suhkrutõvega. Võib eelneda aastaid enne suhkruhaiguse ilmsikstulekut. Selle haiguse puhul esinevad faasid: valu faas, siis adhesiivne (frozen) faas, siis resolutsioonifaas.Umbes 15 %-l juhtudest jääbki alatiseks väga piiratud liigese liikuvus.
Sageli on väga hea effekt liigesesüstidel. Süstitakse glükokortikoidhormooni Lidokaiiniga. Kui süstitud siiani ei ole, siis soovitan väga. Krooniliseks kasutamiseks soovitaks ravimeid, mis ei kahjusta seedetrakti ( Näit. Vioxx, Celebrex)
Kindlasti võib pöörduda ka valuravi spetsialisti poole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Pikaajaline valu

Umbes 1,5 aastat tagasi algasid mu elukaaslasel õlavalud. Valu algas õlavööst ja valutas ka vasak käsi (nüüd ka juba parem õlg ja parem käsivars). Õlg on nii valus, et seda ei saa puudtadagi, rääkimata ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Tundub, et tegu on siiski pigem reumatoloogilise probleemiga, kuid võib olla ka kombineeritud.
Reumatoloogid võtavad vastu Tartu Ülikooli Sisekliiniku polikliinikus.

Loe edasi

õlavalud(täiendav)

Tänan ammendava vastuse eest!
Hakkan siis ootama suhkrutõbe, mida õnneks seni veel pole.:) Igatahes tean oma valvsust selles osas tõsta ja hakata veresuhkrut kontrollima.
Kogu kompleksse ravi ...

Vastas dr Kati Otsa

Tänan!

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi