valud põlvedes 22.05.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, aeg-ajalt tekivad põlvedesse valusähvatused.Kirurg leiab ,et kõik on korras. Kas võib olla nii,et seoses pideva stressi ja närvitsemisega võivad need valud tulla hoopiski närveldamisest?
Olen 35.a.naine, normaalkaalus.Siiski, kas võib olla ka mingi seos salendavate, trimmivate, tselluliidivastaste kreemide kasutamises? Nimelt olen täheldanud, et kui kasutan neid kreeme, siis on valusid rohkem- aga võb-olla on see lihtsalt juhuste kokkulangemine?!

Ette tänades, Helene

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Valusähvatused põlvedes vaevalt et närveldamisest on. " Valusähvatus" ei ole üldiselt ka liigeshaigusele omane. Raske on ka näha mingit seost kosmeetiliste vahenditega.
Kui esineb ikka kindlat valulikkust, kangust või turset, siis peaks põlvi põhjalikumalt uurima.