piracetam tft 27.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere!
tahaksin teada, et kui võtan piracetam (400mg)´i kolm korda päevas, viimane tablett umbes kella 17.00 ajal, siis kas paari tunni pärast võib juba alkoholi tarbida? Kas alkohol üldse mõjutab ka kuidagi tablettide toimet?
Ette tänades
Kertu

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Piracetami info ei kirjelda koostoimet alkoholiga, seega konkreetset keeldu ei ole.
Üldreegel on, et alkohol ei sobi ravimitega, kuna paljudel juhtudel suurenevad selle mõjul kõrvaltoimed ja võib muutuda ravimi efekt ebasoovitatavas suunas.
Kuna võtate ravimit 3 korda päevas, võib arvata, et tema mõju peab kestma 8 tundi. Igatahes suhtuge asjasse ettevaatusega. Lugege veelkord läbi infoleht, eriti kõrvaltoimed, ja arvestage, et need võivad tugevamini avalduda.

Kalle Kurvits