Kas võib? 07.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Roaccutane´ga ravi ajal peab kasutama rasestumisvastast vahendit. Kas Diane 35 sobib ( seda olen kasutanud 4 kuud ) või pean mõnd muud rasestumisvastast tabletti kasutama? Ja veel - kui mulle tegelikult ei sobi eriti ei spiraal ega ka tabletid, siis miks ei loeta tõhusaks rasedusvastaseks vahendiks Roaccutane kasutamise ajal näiteks kondoomi?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Roaccutane info leiate aadressil:http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=yes&kaup=9516

See ei kirjelda vastunäidustusi ega ebasoovitatavaid kõrvaltoimeid Dianega. Peab aga arvestama, et suukaudsed rasestumisvastased vahendid on kõik retseptiravimid ja nende kasutamise ja sobivuse teiste ravimitega otsustab arst, seda enam, et ka Roaccutane on retseptiravim. Informeerige arsti kõigist ravimitest (Roaccutane), mida kasutate.

Roaccutane ei mõju kondoomi kvaliteedile kuidagi kahjustavalt.

Kalle Kurvits