Viviscal Maximum Strength tabletid 09.02.18 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Uurin toidulisandi Viviscal Maximum Strength kohta. Lisan kindluse mõttes koostisosad fotoga kaasa. Internetiavarustest jääb mulje, et tegu on usaldusväärse ja hea tootega. Samas, kui koostisosi vaadata, sisaldavad tabletid kahevalentset rauda ja tsinkoksiidi, mis mõlemad on "kehvemad ühendid" võrreldes nt. kolmevalentse raua või teiste tsingiühenditega. Preparaat sisaldab ka C vitamiini. Ma ei oska öelda, kui usaldusväärne oli artikkel, mida lugesin (ei mäleta kahjuks allikat), aga sealt selgus, et askorbiinhapet ja kahevalentset rauda ei ole hea koos võtta, sest sellisel kujul imendub vaid ca 5% rauast ja ülejäänud metall jääb organismi ringlema ja koormama.

Mul on kaks küsimust:
1) kas teie soovitaksite sellisel kujul toidulisandit juuksekasvu soodustamiseks ja kas see on organismile ohutu, arvestades, et kuur peaks tulemuste saavutamiseks kestma ca 6 kuud või rohkem?

2) Kuidas on lood kohvi tarbimisega? Hommikukohvist on mul loobuda keeruline, kas siis tasub tablett võtta näiteks tund või kaks peale sööki ja kohvijoomist, et imendumine oleks parem? Milline alternatiiv on võimalik, kui kohvist loobuda ei raatsi?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

toidulisandid ei ole kahjuks teema mida valdan piisavalt ja nendele küsimustele vastamist pole ka lubanud.

Kalle Kurvits