Nexium 28.01.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.

Kas 40 mg Nexiumi (esomeprazolum) tabletti tohib poolitada ja tarvitada poolikult? Mul on ette nähtud tarbida seekord 20mg korraga, aga tabletid on mul 40 mg-sed.

Kas oskate midagi veel soovitada mao erosioonide profülaktikaks või raviks? Ehk mõnd looduspreparaati?

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Nexiumit on müügil 20mg tablettidena ka. Tablett on kaetud happekindla kihiga, tableti poolitamisel see lõhutakse ja seda ei peaks tegema.
Tabletid tuleb koos vedelikuga tervelt alla neelata. Tablette ei tohi katki närida ega purustada.
Mao erosioonide esmane profülaktika on minu arust sobiv dieet. Apteegis on mitmeid teesegusid ja muudki maovaevuste raviks. Õiget soovitust saab anda ikka teades selle erosiooni põhjustajat, mina seda siinkohal ei tea.
Teile määratud Nexium on hea ravim ja mingit looduslikku selle foonil lisada vaja ei ole.

Kalle Kurvits