Rasedusvastased vahendid. 15.12.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Küsimus oleks mittehormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kohta. Mida kujutab endast ja mismoodi kasutatakse spermitsiidset vahtu. Ja mida kujutab endast rasestumisvastase vahendina mõeldud käsn? Kas neid mõlemaid on saada apteegis ja kas need on käsimüügiravimid? Kui võimalik siis paluks infot ka muude apteegis käsimüügis olevate rasestumisvastaste vahendite kohta.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ilmselt loete EVRA kasutusjuhendit. See on otsetõlge tootja originaalinfost.
Neid ei ole Eestis praegu müügil ja midagi meeldivat nad enesest ei kujuta ka. Seda enam, et efektiivsus on suhteliselt küsitav.

Apteekide käsimüügis on Pharmatex ja Patentex.
Pharmatexil on mitmed vormid: kreem, oovulid, vaginaaltabletid. Toimeaine bensalkooniumkloriid on lokaalselt toimiv rasestumisvastane vahend. Tal on spermatosoide inhibeeriv ja antiseptiline toime. Kasutatakse iseseisvalt või kahekordseks kaitseks koos emakasisese vahendi, pessaari või kondoomiga.
Sobib eriti siis, kui rasestumisvastaste tablettide või emakasisese vahendi kasutamine on vastunäidustatud, suguelu on ebaregulaarne, sünnitus- või abordijärgsel perioodil, rinnaga toitmise ajal, premenopausis.
täpsem info: http://www.sam.ee/PIL/Hum/PIL_10961.pdf
Patentex ovul sisaldab spermitsiidset ainet nonoksinooli. See on kasutusel ka osade kondoomide määrdes. Kasutamine:
1. Sisestada vaginaalne suposiit ühe sõrme pikkuselt tuppe vähemalt kümme minutit enne vahekorda.
2. Kui ejakulatsiooni ei ole tunni aja jooksul toimunud, on soovitatav asetada lisaks teine suposiit vaatamata sellele, et tupeküünla toime kestab kuni kaks tundi.
3. Enne järgmist vahekorda tuleb olenemata vahepealse aja pikkusest sisestada uus vaginaalne suposiit. Oodata jälle kümme minutit.
Rohkem juttu: http://www.sam.ee/PIL/Hum/PIL_8213.pdf

Kalle Kurvits