Une-Mati 06.11.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere härra Kurvits, kas teil on lisainfot Une-Mati kohta? Siin on öeldud et 25 tilka 3 korda päevas. Aga minu pudelist ei tilgu tilkhaaval vaid lausa voolab. Ei oska doseerida. Kas on mõeldud supilusikatäit või teelusikatäit? Ja mida tähendab "keele alla"? Kas peaks suus hoidma?
Vabandust lollide küsimuste pärast ... M.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Pudel on jah veidi paha tilgutamiseks. Apteegist saab pipeti vajadusel.
Üldiselt on 1 milliliitris 20 tilka.
Koguseid peab küll järgima, aga siiski on Une-Mati vaid toidulisand ja väikesest ebatäpsusest ohtu karta ei ole.
Keele alla tähendab jah keele alla. Sel juhul imenduvad raviained läbi suu limaskesta. Allaneelamisest küll kurja ei sünni.

Kalle Kurvits