Visnevski salv 03.11.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas kuskil apteegis on veel müügil vana tuntud Visnevski salvi? Arst soovitas küll kasutada, kuid senini pole õnnestunud apteekidest leida, ühes öeldi koguni, et Ravimiameti poolt ei ole tunnustatud ja seetõttu müügil pole. Olen kuulnud, et haiglates on küll kasutusel.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Öeldi õieti, see on Eestis registreerimata, st. Eesti riik pole seda tunnustanud ohutuks kasutamiseks oma kodanikel. Registreerimiseks esitab tootja vastava dokumentatsiooni ja näidised ning siis ravimiamet otsustab kas müügiluba anda või mitte. Eesti on pisikese ostujõuga, samas kehtivad kõvad euronõuded.

Registreerimata ravimit on võimalik siiski saada erandkorras konkreetselt teie tarbeks raviarsti ühekordse taotlusega. Selliselt sissetoodavad ravimid väljastatakse retseptiga, ka juhul kui nad muidu oleksid käsimüügis ja nende üle peetakse eraldi arvestust.
Haiglatega on teine lugu, neile on omad erandkorrad.

Kalle Kurvits