SOS-pillid 17.07.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! 4 aastat tagasi tekkis mul äga süvaveeni tromboos vasaku jala süvaveenides ja niudeveenides. Kuna põhjuseks oli geneetiline verehüübehäire, jään verd vedeldavaid ravimeid võtma elu lõpuni. Ka ei tohi ma kasutada hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid. Mu günekoloog aga ütles, et SOS-pille võin kasutada, kuna need sisaldavad seda tüüpi hormoone, mis ei mõjuta vere hüübivust. Ostsin NorLevo SOS-pillid ja lugesin infolehelt, et vastunäidustuseks on - veenihaigused, nt venoosne trombemboolia. Kas ma siis tohin SOS-pille kasutada või ei?
Aitäh!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui on vastunäidustatud siis ei tohi. Kätt muidugi keegi ette panna ei saa, riskite omal vastutusel kui olete hoiatatud.
Ja milleks see kõik, paigaldage tavaline spiraal või leidke muu rasestumisvastane vahend.

Kalle Kurvits