BOTADYN 13.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Olen 40-a. naine. 2 aastat tagasi lõigati sapikivide tõttu välja sapipõis. Sellest ajast alates ei saa ma süüa rasvaseid ja õliseid toite - WC-s käies tuleb välja peaaegu puhas rasv. Hakkasin hiljuti omapäi tarvitama Botadyni tablette, kuid ausalt öeldes ei ole erilisi muutusi märganud. Lugesin sedelilt, et need suurendavad sapieritust - aga kui sapipõit enam pole, kas siis on üldse õige neid tablette tarvitada? Ette tänades, Maire.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Sappi toodab maks, sapipõis on selle kogumise koht. Peate pidama vastavat dieeti ka edaspidi. Botadyni tarvitamisel on mõte kui seda teha täpselt kasutusjuhendi kohaselt: söögi ajal.

Kalle Kurvits