rauapreparaadid 10.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline, et põen rauaaneemiat, põhjus teada (müoom) aga opile lähen alles septembris seega vaja end senikaua turgutada. Arst määras Ferrum Lek-i. Kuna mul väga tundlik magu siis ta arvas, et see rohi ei tohiks magu eriti ärritada. Mulle aga tundub, et ärritab siiski. Seega minu küsimus, milline oleks kõige "maosõbralikum" rauapreparaat. Tänud ette!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ferrum-Leki kahjustavat toimet maole ei ole kirjeldatud. Vastupidi, teilegi kättesaadav ravimiga kaasaantud kasutusjuhed ütleb:
Kuna raud Ferrum Lek'i preparaatides on mitteioniseeritud kujul, siis ei põhjusta ta kõrvaltoimeid, nt seedetrakti limaskesta ärritus.
Küll aga Ferrum Lek'i preparaatide ja teiste suu kaudu manustatavate rauapreparaatide kasutamisel võib väljaheide värvuda tumeroheliseks kuni mustaks (selle annavad raua ühendid).
On olemas ka süstitav Ferrum-Lek.

Kalle Kurvits